איך ניתן להגן על עורך למרות עטוי המסכה?

July 21, 2020

בזמן האחרון שמתי לב לשינויים ולתופעות לא שגרתיות על עורם של  לקוחות בהם אני מטפלת זמן רב. מן הסתם, עטוי המסכה בין 6 ל 8 שעות אינו דבר חסר השלכות על עורנו.

יעילות המסכה  תלויה  בעיקר בהצמדתה לפתחי הפנים, שהם האף והפה. דבר זה מגביר את חום הפנים  בחלקם התחתון. כתוצאה מכך, העור אטום יותר, מזיע יותר , ותופעה זו משפיעה  גם על העור השמן או האקנטי וגם על העור היבש. איך עורנו מגיב ?

 

 העור השן והאקנטי

העלייה המקומית בחום ובלחות בחלק התחתון של הפנים תורמת להתרבות מואצת של חיידקים, שכבר נוכחים בכמות גדולה על פני העור השמן. זו הסיבה שבגללה הרבה מכם מרגישים שהעור שמן יותר.  הפרשות חלב המוגדלות תורמת לריבוי כמות הקומידונים ( שחורים). בנוסף, ניתן לראות במקרים מסוימים  נוכחות גדולה יותר של ממצאים דלקתיים כמו פצעונים אדומים (papules) או בעלי ראש מוגלתי (pustules).

 

העור היבש

גם בעור היבש, חסימת העור  בעקבות עטוי המסכה עלולה לעורר תופעות חדשות, כגון רגישות יתר או  גירוי . העור נוטה להאדים מהר ולעיתים קרובות . עלולים להופיע עליו קילופים קטנים, סימן של יובש מוגבר . התחושה הרווחת היא שהעור מרגיש "יבש מהרגיל". כמו כן, החום המוגבר בפנים  עלול להחמיר את תופעת  הרוזציאה ( נימי דם בולטים) ולעודד רגישות למגע, אשר מופיעה בצורת פצעונים אדומים  או פריחה מלווה בגירודים שמתפשטת על הלחיים ואף על הצוואר.

 

 איך ניתן לשמור על עור בריא, חרף המסכה?

 בעור השמן והאקנטי, קודם כל, דבר הכי חשוב והכי פשוט שניתן לעשות: שמירה  על  ההיגיינה היומיומיים  באופן קפדני.  ראשית, יש לנקות את פנים בג'ל ניקוי שאינו מייבש, שיסיר את הפרשות השומן והזיעה  ויבלום את התרבות  החיידקים. טיפ קטן: שטפו את הפנים במים קרים, כדי לגרום להורדת חום הפנים, ולהפחתת כמות החיידקים. אני ממליצה להשלים  את הניקוי במי פנים בעלי אחוז אלכוהול מסוים  . זה ימנע  את הופעת הפצעונים. ככל האפשר, ברגע שאתם לא נמצאים במרחב ציבורי  או נוכחות אנשים,  הסירו  את המסכה ותנו  לעור לנשום.

 כמו כן, יש להקפיד על היגיינת העור היבש, וכן על שימור כמות הלחות בעור. בבוקר ובערב, השתמשו בג'ל ניקוי שאינו מייבש, ושיסיר את כל ההפרשות שנצברו במשך היום. העדיפו גם כן את המים הקרים על פני המים הפושרים לשטיפת הפנים. כאשר העור סגור  במשך שעות ארוכות,  הוא זקוק לרעננות! בבוק

 

ר, מרחו בקרם לחות לא שומני על הפנים. בתחתית הפנים, בחלק המכוסה עם המסכה, השתמשו בג'ל לחות. הוא  יחדור במהירות ולא ישאיר שאריות של שומן על פניך. ושוב, ברגע שתוכלו, תנו לעור שלכם לנשום!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Posts à l'affiche

לייזר או IPL? את מי להאמין?

June 16, 2019

1/4
Please reload

Posts Récents
Please reload

Archives
Please reload

Rechercher par Tags
Retrouvez-nous
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square